TROFEUL
FESTIVALULUI:
Astrid
Theodora Muthu - Oradea, 4 500 lei
Secțiunea
Muzică FOLK
Grupa
Junior:
Trofeul
Grupei:
Luca Adrian Iorgu - București
Premiul
I: Alexia Florescu – Baia Mare
Grupa
Tineri:
Trofeul
Grupei:
Duet Roxana Elena Anghel & Bogdan Buricea – Dăești, DB
Premiul
I: Bogdan Ciprian Dănilă – Târgu Neamț
Secțiunea
FOLCLOR
Trofeul
secțiunii folclor: Andreea
Sorina Boboruță, Dr. Tr. Severin, 2 250 lei
Grupa
5 – 7 ani:
Trofeul
Grupei:
Sibille Briana Senegeac – Sucevița, Suceava
Premiul
I: Ana-Maria Pereanu - Dr. Tr. Severin
Premiul
II: Sara Raisa Roman - Oradea
Premiul
III: Denisa Amieroaie – București
Mențiune:
Gabriela Camelia Fătu – Dr. Tr. Severin
Grupa
8 – 9 ani:
Trofeul
Grupei:
Adonia Richarda Antonescu – Petroșani
Premiul
I: Maria Nicoleta Florea - Sibiu
Premiul
II: Elisabeta Gabriela Tudor - Constanța
Premiul
III: Ioana Letiția Pogăceanu - București
Grupa
11 ani:
Trofeul
Grupei:
Tudor
Dragoș Merca - Huedin
Premiul
I: Ilona Andreea Amieroaie - București
Grupa
12 ani:
Trofeul
Grupei:
Radu
Nicolae Adam - Codlea
Premiul
I: Medana Eleonora Pîrjan – Dr. Tr. Severin
Premiul
II: Cristina Ariana Vlad - Sibiu
Premiul
III: Ioan Lucian Butilcă – Sibiu
Mențiune:
Ștefan Costin Păncescu - Brașov
Mențiune:
Maria Denisa Păștina – Sibiu
Grupa
13 – 15 ani:
Trofeul
Secțiunii:
Andreea Sorina Boboruță - Dr. Tr. Severin
Trofeul
Grupei:
Ina
Rus – Oradea
Grupa
15+ ani:
Trofeul
Grupei:
Iulia
Paula Merca - Huedin
Premiul
I: Ecaterina Florina Duță - Sibiu
Premiul
II: Gheorghe Emil Fălămaș - Sibiu
Grupuri:
Premiul
I: „ANENA” - Aninoasa, HD
Secțiunea
muzică CLASICĂ-INSTRUMENTALĂ
Trofeul
secțiunii CLASICĂ INSTRUMENTALĂ:
Duetul
Nicole Popliuc & Carmina Vidrașcu – Iași, 450 lei
Grupa
8 – 10 ani:
Trofeul
Grupei: Ruxandra
Maria Adamescu Corbeanu - Constanța
Premiul
I: Natalia Elena Volintiru – Dr. Tr. Severin
Premiul
II: Letiția Ioana Pogăceanu – București
Premiul
III: Lorena Mariana Dincă – Alba Iulia
Grupa
12 – 14 ani:
Trofeul
Grupei: Nicole
Beatrice Popliuc – Iași
Premiul
I: Mihail Mischie – București
Premiul
II: Alexandra Larisa Popa Slatina
Grupa
17+ ani:
Trofeul
Grupei: Alexandru
Trînbițaș – Sibiu
Premiul
I: Daria Anastasia Tanasă – Bacău
Trofeul
secțiunii Muzică UȘOARĂ: Luca
Bogdan Mastacan – Bârlad, VS, 2 250 lei
Grupa
4 – 6 ani :
Trofeul
Grupei:
Sara Raisa Roman - Oradea
Premiul
I: Sophia Maria Negru – Cluj Napoca
Premiul
II: Iris Toth - Oradea
Premiul
III: Georgia Elena Igna - Oradea
Mențiune:
Cezara Găvruță – Oradea
Mențiune:
Darius Andrei Costin – Baia Mare
Grupa
7 - 8 ani :
Trofeul
Grupei:
Rebeca
Mihaela Petrescu – București
Premiul
I: Crina ioana Budescu – Galați
Premiul
II: Letiția Ioana Pogăceanu – București
Premiul
III: Valeria Lungu – Cluj Napoca
Mențiune:
Mihail Salum – Cluj Napoca
Mențiune:
Silviu Gabriel Trestian – Aninoasa, HD
Mențiune:
Mara Sophia Dîrjan – Cluj Napoca
Grupa
9 ani :
Trofeul
Grupei:
Briana
Magdas – Oradea
Premiul
I: Gabriela Dariana Stănică – Rm. Vâlcea
Premiul
II: Maria Alexia Igna – Oradea
Premiul
III: Lorena Izabela Gâlea – Arad
Mențiune:
Georgiana Cordea – Oradea
Mențiune:
Adalia Ema Ani – Cluj Napoca
Mențiune:
Adonia Richarda Antonescu – Petroșani
Grupa
10 ani:
Trofeul
Grupei:
Maria
Riana Băiașu – Rm. Vâlcea
Premiul
I: Luca Adrian Iorgu - București
Premiul
II: Ariana Miruna Rodocan – Tg. Jiu
Premiul
III: Mara Adriana Ionescu – București
Mențiune:
Sara Francesca Bumb – Cluj Napoca
Mențiune:
Andrada Ioana Balaș – Pitești
Mențiune:
Carla Maria Minteuan – Cluj Napoca
Grupa
11– 12 ani:
Trofeul
Grupei:
Ana
Maria Christiana Doană – Craiova
Premiul
I: Natalia Elena Moise – București
Premiul
II: Andrada Maria Făină – Tg. Jiu
Premiul
III: Maria Ioana Bobotan – Oradea
Mențiune:
Amalia Cristiana Gruian – Cugir, AB
Mențiune:
Alexandra Larisa Popa – Slatina
Mențiune:
Alexia Andreea Alexandru – Bârlad, VS
Grupa
13 - 14 ani:
Trofeul
Grupei:
Ina
Rus – Oradea
Premiul
I: Miruna Emilia Adam – Gheorghieni, HR
Premiul
II: Lisa Maria Banyai – Cluj Napoca
Premiul
III: Emma Deona Roman – Dej, Cluj
Mențiune:
Diana Andreea Guia – Lupeni, HD
Mențiune:
Jessica Ioana Lăzărescu – Tg. Jiu
Mențiune:
Iulia Alexandra Sorlea – Cluj Napoca
Grupa
15 - 17 ani:
Trofeul
Grupei:
Izabela
Emilia Toth - Timișoara
Premiul
I: Daria Yasemine Oprea – București
Premiul
II: Bianca Georgiana Boar – Cluj Napoca
Premiul
III: Andra Miruna Mureșan – Cluj Napoca
Mențiune:
Magdalena Emanuela Mocan – Deva, HD
Mențiune:
Alexandra Cozma – Baia Mare
Mențiune:
Mara Pop – Cluj Napoca
Grupa
17+ ani:
Trofeul
Grupei:
Sergiu
Florin Botezatu – Cluj Napoca
Premiul
I: Daria Anastasia Tanasă – Bacău
Premiul
II: Gabriela Isabela Chitoșca – București
Premiul
III: Daniel Buricea – Bistrița
Mențiune:
Elena Borbel – Sibiu
Mențiune:
Roxana Elena Anghel – Găești
Mențiune:
Bianca Elena Toma – Sibiu
Grupuri:
Trofeul
Grupei:
„Armonia
Music” – Cluj Napoca
Premiul
I: „Girls Aloud” – Cluj Napoca
Premiul
II: „VERSUS” – Gheorghieni, HR
Premiul
III: Duo EKKO – (Baia Mare/Oradea)
Mențiune:
„Gya&Briana” – Oradea
Mențiune:
Duo Armony – Cluj Napoca
Mențiune:
„Chirițele” – Oradea
Premiul
„Horia
Moculescu” –
Gabriela Dariana Stănică – Rm. Vâlcea
Premiile
Radio
România Cluj:
Ina
Rus - Oradea
Alexandru
Trîmbițaș – Sibiu
Premiile
Radio
Antena Satelor:
Ana-Maria
Pereanu – Dr. Tr. Severin
Radu
Nicolae Adam – Codlea
Premiul
Colegiului
Tehnic „Independența”: Duetul
Nicole Popliuc & Carmina Vidrașcu – Iași
Premiul
Asociației
Filantropice Olivia:
Alexia Andreea Alexandru – Bârlad, VS
Premiul
Special „ART
BY FUEGO”: Astrid
Theodora Muthu, Oradea
Premiulo
Școlii
Populare de Artă și Meserii „Ilie Micu” Sibiu:
Adonia
Richarda Antonescu – Petroșani
Premiul Liceului
de Artă Sibiu:
Daria Anastasia Tanasă – Bacău
Premiul
Palatului
Copiilor Sibiu:
Lorena Mariana Dincă, Alba Iulia
Mihail
Mischie - București
Premiul
„Cel
mai bun show”
–
„Armonia
Music” – Cluj Napoca
Premiul
Special pentru
„Cea
mai frumoasă doină”:
Andreea
Sorina Boboruța, Dr. Tr. Severin
Premiul
Special pentru „Cel
mai frumos costum tradițional”:
Sibille
Briana Senegeac – Sucevița, Suceava
Premiul
Special „Bobocul
Pozitiv”:
Sara
Raisa Roman, Oradea
Denisa
Amieroaie, București
Sophia
Maria Negru, Cluj Napoca
Georgia
Elena Igna, Oradea
Darius
Andrei Costin, Baia Mare
Cezara
Găvruță, Oradea
Premiul
pentru COMPOZIȚIE
(FOLK): prof.
Mariana Ionescu, Casa de Cultură Găești
Premiul
de POPULARITATE:
Luca
Adrian Iorgu - București
MISS
Capitala Muzicală 2016:
Gabriela
Isabela Chitoșca – București
MISTER
Capitala Muzicală 2016:
Sergiu Florin Botezatu – Cluj Napoca
Premiul Special
al Asociației „Positive Live” -
interpretare la mai multe secțiuni muzicale:
- Natalia Elena Volintiru – Dr. Tr. Severin
- Ina Rus – Pădurea Neagră, BH
- Adonia Richarda Antonescu – Petroșani
- Natalia Elena Volintiru – Dr. Tr. Severin
- Petronela Mariana Bîrsilă - Dr. Tr. Severin
- Antonia Stoian – Tg. Jiu
- Roxana Elena Anghel, Găești, DB
- Bogdan Buricea – Dăești, DB
- Luca Adrian Iorgu, București
- Alexia Florescu, Baia Mare
- Daria Anastasia Tanasă – Bacău
- Silviu Gabriel Trestian – Aninoasa, HD
- Alexandra Larisa Popa – Slatina, OT
- Letiția Ioana Pogăceanu - București
Premiul
Centrului
Cultural Maghiar
din Sibiu:
Invitație
Recital
la Festivalul Internațional „ARS HUNGARICA”, 5-12.11.2017
(transport, cazare și masă gratuite) – Natalia
Elena Moise – București
MULȚUMIM
tuturor sponsorilor, partenerilor, participanților și JURIULUI
Festivalului
:
Președinte
– Horia
Moculescu
- compozitor
Felicia
Filip –
soprană,
Mihai Alexandru
- compozitor, Nicolae
Caragia
- compozitor, Radu
Pietreanu
– cantautor, Ileana
Vieru
- realizator programe Radio România Antena Satelor, Rodica
Tulbure
- realizator programe Radio România Cluj, Daniela
George
– profesor, Emese
Kalman
- profesor, Sanda
Vulcu
- profesor, Cosmin
Curtean
– referent cultural al Casei de Cultură a Studenților Sibiu,
Mihai
Mărginean –
artist și Rareș
Mariș – Câștigătorul Marelui Trofeu al celei de-a 2-a ediții a
festivalului, în 2014.
Festivalului
Internațional de Interpretare „Capitala Muzicală”
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu