PALMARES 2013
Profesor
Prăjescu
Cristian
Manolache
Theodora
|
Anca
Apetroaie
|
Iasi
|
Trofeu festival
|
SECŢIUNEA INTERPRETARE - GRUPA 5 – 7 ANI -
Nume și
prenume
|
Profesor
|
Localitate
|
Premiul
|
Aldea
Andreea Lavinia
|
Alina Apetrei
|
Piatra Neamt
|
Trofeu categorie
|
Aniculăiesei
Sabrina
|
Mihaela Donici /
Sergiu Rudichi
|
Roman
|
1
|
Alexa
Stefania
|
Vasilache Claudia
|
Bacau
|
1
|
Maria-Panaite Ilinca-Ioana
|
Vaida
Aurelia
|
Focsani
|
1
|
Chetraru
Daria Ioana
|
Tanasa
Mariana
|
Bacau
|
2
|
Cosma
Mateea Ioana
|
Ionut Gheorghes
|
Bacau
|
2
|
Iancu
Roberta
|
Claudiu Filip
|
Bacau
|
2
|
Bratosin
Mihai
|
Aurelia Vaida
|
Focsani
|
3
|
Munteanu Octavian
|
Mihaela Donici /
Sergiu Rudichi
|
Roman
|
3
|
Istudor
Anamaria
|
Vaida
Aurelia
|
Focsani
|
3
|
Manoliu Ana Maria
|
Blanariu
Dana
|
Ocol,
Neamt
|
3
|
Ceparu
Ungureanu Ana Maria
|
Oprea
Marian
|
Roman
|
M
|
Gherganu
Emma-Iona
|
Vasilache
Claudia
|
Bacau
|
M
|
Urban
Emma
|
Filip Claudiu
|
Bacau
|
M
|
Obreja Iustina
|
Blanariu Dana
|
Piatra Neamt
|
S
|
Rusu Iulia
|
Lungoci Mihai
|
Suceava
|
S
|
Serban
Ioana Ramona
|
Pavăl Elena Liliana
|
Topolnita, Neamt
|
S
|
Susan
Daria Casandra
|
Blanariu
Daniela
|
Piatra Neamt
|
S
|
SECTIUNEA INTERPRETARE - GRUPA 8 – 9 ANI
Nume și
prenume
|
Profesor
|
Localitate
|
Premiul
|
Sava Alexia Ioana
|
Cozma Cristina
|
Piatra Neamt
|
Trofeu
categorie
|
Chichioacă Maria
|
Narcisa Pavel
|
Piatra Neamt
|
1
|
Gabur Serena
|
Alina Apetrei
|
Piatra Neamt
|
1
|
Prundu Alice
|
Dana Blanariu
|
Piatra Neamt
|
1
|
Mihut Maria Emilia
|
Cristina Cozma
|
Iasi
|
2
|
Tălmăcel Eliza
|
Mihaela Donici / Sergiu Rudichi
|
Roman
|
2
|
Ungureanu
Alexandra
|
Mihaela Donici / Sergiu Rudichi
|
Roman
|
3
|
Grava Maria
|
Benedic Gianina
|
Onesti, Bacau
|
3
|
Sicu Mateea Eryka
|
Mariana Tanasa
|
Bacau
|
M
|
Mare Andrei Cristian
|
Marian Oprea
|
Roman
|
M
|
Mazilu Anda Elena
|
Mihaela Donici / Sergiu Rudichi
|
Roman
|
M
|
Sicu Mateea Eryka
|
Mariana Tanasa
|
Bacau
|
M
|
SECŢIUNEA INTERPRETARE - GRUPA 9 – 10 ANI
Nume și
prenume
|
Profesor
|
Localitate
|
Premiul
|
Anastasiei Denisa
|
Dana Blanariu
|
Piatra Neamt
|
Trofeu
categorie
|
Barbu Andreea
|
Dana Blanariu
|
Tașca, Neamt
|
1
|
Hobincă Bianca Ioana
|
Alina Apetrei
|
Piatra Neamt
|
1
|
Pintilescu Smaranda
|
Narcisa Pavel
|
Piatra Neamt
|
1
|
Bădărău Andrada
|
Mihaela Donici /
Sergiu Rudichi
|
Roman
|
2
|
Brescan Jasmin Elena
|
Anca Apetroaie
|
Iasi
|
2
|
Ouatu Damian Gerard
|
----
|
Piatra Neamt
|
2
|
Andrei Delia
|
Claudiu Filip
|
Bacau
|
3
|
Ciocoiu Romina
|
Mihaela Donici /
Sergiu Rudichi
|
Roman
|
3
|
Ghiuzan Roxana Ana Maria
|
Oprea Marian
|
Tamaseni, Neamt
|
3
|
Afrăsinei
Ana Maria
|
Anca Apetroaiei
|
Iasi
|
M
|
Paleu
Iustina
|
Mihaela Donici / Sergiu Rudichi
|
Roman
|
M
|
Tănasă Andrada Maria
|
Anca Apetroaie
|
Iasi
|
S
|
SECŢIUNEA INTERPRETARE - GRUPA 10 – 11 ANI
Nume și
prenume
|
Profesor
|
Localitate
|
Premiul
|
Bancu Diandra Mihaela
|
Oprea Marian
|
Roman
|
Trofeu
categorie
|
Bârzu Denisa
|
Cristina Cozma
|
Iasi
|
1
|
Benchea Medeea
|
Claudiu Filip
|
Bacau
|
1
|
Cojocariu
Cezara
|
Narcisa
Pavel
Miluta
Cristal
|
Piatra
Neamt
|
1
|
Hăucă
Miruna Ioana
|
Mariana
Tanasa
|
Bacau
|
2
|
Mararu
Mara Timeea
|
Narcisa Pavel
|
Piatra Neamt
|
2
|
Isvanca Petronela Aurora
|
Mariana
Tanasa
|
Bacau
|
3
|
Nicolescu
Francesca-Elena
|
Irina Pashalov
|
Onesti, Bacau
|
3
|
Ciulei
Daria Catrinel
|
Anca
Apetroaie
|
Iasi
|
M
|
Hodina Ilinca
|
Claudiu Filip
|
Bacau
|
M
|
Serban
Nicola Silvia
|
Alucăi Raluca
|
Grumăzesti, Neamt
|
S
|
SECŢIUNEA INTERPRETARE - GRUPA 11 – 12,11 ANI
Nume
şi prenume
|
Profesor
|
Localitate
|
Premiul
|
Mirti Ioana
|
Marian
Oprea
|
Roman
|
Trofeu categorie
|
Andrei
Andreea
|
Pavel
Narcisa
|
Piatra Neamt
|
1
|
Dandu
Andreea
|
Dana
Blanariu
|
Piatra
Neamt
|
1
|
Irimia
Diana
|
Alin
Constantin Bulboaca
|
Vaslui
|
1
|
Diaconu
Andreea Cătălina
|
Mariana
Tanasa
|
Bacau
|
2
|
Popa
Alessia Teodora
|
Mariana
Tanasa
|
Bacau
|
2
|
Alexe
Raluca Elena
|
Pavel
Narcisa
|
Piatra Neamt
|
2
|
Marian
Alessia Elena
|
Dana
Blanariu
|
Piatra
Neamt
|
3
|
Cojocariu Dan Constantin
|
Anca Apetroie
|
Iasi
|
3
|
Saveluc
Elena Cătălina
|
Ionut Gheorghe
|
Bacau
|
3
|
Baciu-Dorcu Loredana-Narcisa
|
Oprea Marian
|
Roman
|
M
|
Bacoscă Mădălina Mihaela
|
Oprea Marian
|
Roman
|
M
|
Nedelcu
Alexandra Maria
|
Aurelia Vaida
|
Focsani
|
M
|
SECŢIUNEA INTERPRETARE - GRUPA 13 – 14,11 ANI
Nume
şi prenume
|
Profesor
|
Localitate
|
Premiul
|
Ghiuzel Sara Irem Andreea
|
Anca Apetroaie
|
Iasi
|
Trofeu categorie
|
Sbârcea
Isabela
|
Ciorascu Catalina
|
Vaslui
|
1
|
Stoian Viorela
|
Narcisa Pavel
|
Piatra Neamt
|
1
|
Balosin Alexandra
|
Benedic Gianina
|
Verona,
Italia
|
1
|
Cimbală Andreea
|
Szasz Jolan
|
Balan, Harghita
|
1
|
Tanasa Daria Anastasia
|
Mariana Tanasa
|
Bacau
|
2
|
Ilie Paula Alexandra
|
Dana Blanariu
|
Piatra Neamt
|
2
|
Ionită Elena-Daniela
|
Cristina Manoliu Săvulescu
|
Pipirig, Neamt
|
2
|
Mihai Ana-Maria
|
Anca Apetroaie
|
Iasi
|
2
|
Andone
Stefania
|
Dana Blanariu
|
Piatra Neamt
|
3
|
Nedelcu
Luiza-Andreea
|
Aurelia
Vaida
|
Focsani
|
3
|
Rosca
Andra Iulia
|
Aurelia
Vaida
|
Focsani
|
M
|
Dinu Denisa Gabriela
|
Aurelia
Vaida
|
Focsani
|
M
|
Bratosin Andreea
|
Aurelia
Vaida
|
Focsani
|
M
|
SECTIUNEA INTERPRETARE - GRUPA 15 – 18 ANI
Nume si prenume
|
Profesor
|
Localitate
|
Premiul
|
Petruca
Ecaterina
|
Narcisa
Pavel
|
Neamt
|
Trofeu categorie
|
Prăjescu
Cristian
|
Anca
Apetroaie
|
Iasi
|
1
|
Grecu
Miruna Ioana
|
Cristina Cozma
/ Alina Apetri
|
Piatra
Neamt
|
1
|
Timofte
Eliza
|
Narcisa
Pavel
|
Tg.
Neamt
|
1
|
Mateiu
Daniel Cătălin
|
Aurelia
Vaida
|
Focsani
|
2
|
Panait
Georgiana
|
Aurelia
Vaida
|
Gugesti,
Vrancea
|
2
|
Văduva
Daniela-Alexandra
|
Narcisa
Pavel
|
Dochia,
Neamt
|
2
|
Condurache Alexandra
|
Anca
Apetroaie
|
Iasi
|
3
|
Liche
Stefan
|
|
Bacau
|
3
|
SECŢIUNEA ,,GRUPURI”
Nume
şi prenume
|
Profesor
|
Localitate
|
Premiul
|
Prăjescu
Cristian
Manolache
Theodora
|
Anca
Apetroaie
|
Iasi
|
Trofeu festival
|
Duo C
Cozma Andreea Cosmina
Cozma Diana Georgiana
|
Puscasu Oana
|
Botosani
|
Trofeu categorie
|
Last
Christamas
Mihai
Ana Maria
Dan
Cojocariu
|
Anca
Apetroie
|
Iasi
|
1
|
Sweet
girls
Matei
Ingrid
Matei
Alessia
|
Dana
Blanariu
|
Piatra
Neamt
|
2
|
Candy
Girls
Afloarei
Andra
Afloarei
Sabina
|
Dana
Blanariu
|
Piatra
Neamt
|
2
|
Elliza
Maria+Karina Ionela
|
Otetea Rodica Mirela
|
Bacau
|
3
|
SECŢIUNEA ,,MĂSCUŢE MUZICALE”
Nume şi
prenume
|
Profesor
|
Localitatea
|
Premiul
|
Grecu
Miruna-Ioana
|
Cristina
Cozma Alina Apetri
|
Piatra
Neamt
|
Trofeu categorie
|
Agafitei
Mihaela Iuliana
|
Miluta
Cristal
|
Piatra
Neamt
|
1
|
Guzel
Sara Irem Andreea
|
Anca
Apetroaie
|
Iasi
|
1
|
Pintea Alexandra
|
Dana
Blanariu
|
Piatra
Neamt
|
1
|
Ciudin
Izabela
|
Alina
Apetrei
|
Piatra
Neamt
|
1
|
Ursache
Crista Minola
|
Alina
Apetrei
|
Piatra
Neamt
|
2
|
Stoleru
Daria
|
Mihaela Donici / Sergiu Rudichi
|
Roman
|
2
|
Buruiană
Patricia
|
Mihaela Donici / Sergiu Rudichi
|
Roman
|
M
|
SECŢIUNEA ,,MELODIA
ANULUI”
Nume
şi prenume
|
Profesor
|
Titlu
piesa
|
Localitatea
|
Premiul
|
Interpret:Tanasă
Daria Anastasia
Compozitor:
Mihai Alexandru
Textier
: Mihai Alexandru
|
Tanasa
Mariana
|
Evrything
is possible
|
Bacau
|
Trofeu
categorie
|
Interpret:
Mihut Maria-Emilia
Compozitor:
Cristian Alivej
Textier:
Viorela Filip
|
Cristina
Cozma
|
Eu
sunt scufita rosie
|
Iasi
|
1
|
Interpret:
Alucăi Ana Maria
Compozitor:
Aurel Petru Toma
Textier:
Adriana Marchese
|
Alucai Raluca
|
Domanda Imbarazzante
|
Tg. Neamt
|
1
|
Interpret:Mihut
Maria-Emilia
Compozitor:
Cristian Alivej
Textier:
Viorela Filip
|
Cristina
Cozma
|
Feerie
de iarna
|
Iasi
|
1
|
Interpret:
Stoian Viorela
Compozitor:
Aurel Petru Toma
Textier:
Adriana Marchese
|
Narcisa
Pavel
|
Poveste
din orasul mare
|
Piatra
Neamt
|
1
|
Interpret:
Serban Maria Magdalena
Muzica/Text:
Cristi Nastase/Mariana Honceru
|
Branisteanu
Ionela
|
Sarba
din Topolnita
|
Tg.
Neamt
|
1
|
Interpret:
Chirica Iuliana
Compozitor:
Viorel Leanca
Textier:
Mihaela Sfichi
|
Viorel Leanca,
Mihaela Sfichi
|
Eu
cant hora mea de-acasa
|
Dumbraveni
Suceava
|
1
|
Interpret:
Alexa Stefania
Muzica:
Marcel Iorga
Text:
Marcel Iorga
|
Vasilache
Claudia
|
Planeta
albastra
|
Bacau
|
2
|
Interpret:
Andone Stefania
Compozitor:
Cristian Alivej
Textier:
Viorela Filip
|
Dana
Blanariu
|
Adolescenta
mea
|
Piatra
Neamt
|
2
|
Interpret:
Bancu Diandra Mihaela
Muzica:
Catalina Ciorascu
Text:
Catalina Ciorascu
|
Oprea
Marian
|
Placerea
de a canta
|
Roman
|
2
|
Interpret:
Guzel Sara Irem Andreea
Muzica:
Vlad Apetroaie
Text:
Vlad Apetroaie
|
Anca
Apetroaie
|
I
sing for you
|
Iasi
|
2
|
Interpret:
Alexe Raluca Elena
Muzica:
Radu Mihalache
Text:
Victor Mihalache
|
Narcisa
Pavel
|
Paradis
promis
|
Piatra
Neamt
|
3
|
SECŢIUNEA ,,MUZICA TRADIŢIONALĂ”
Nume
şi prenume
|
Profesor
|
Localitatea
|
Premiul
|
Ungureanu
Roxana
|
Elena
Gosav
|
Oșesti, Vaslui
|
Trofeu
categorie
|
Rusu
Iulia
|
Maria
Macovei
|
Suceava
|
1
|
Serban Maria Magdalena
|
Ionela Branisteanu
|
Grumazasti, Neamt
|
1
|
Serban
Nicola Silvia
|
Alucai
Raluca
|
Grumazasti, Neamt
|
1
|
Tamba
Crina
|
Mihaela Donici
|
Roman
|
1
|
Tîrdea
Stefan Bogdan
|
Sângeap Nadia Mihaela
|
Pipirig, Neamt
|
1
|
Guzel
Sara Irem Andreea
|
Anca
Apetroaie
|
Iasi
|
1
|
Acatrinei
Carmen-Lorena
|
Serban Georgiana
|
Tupilati, Neamt
|
2
|
Apetrei Mara
|
Serban
Axinte Georgiana
|
Piatra
Neamt
|
2
|
Chirica
Iuliana
|
Viorel Leanca,
Mihaela
Sfichi
|
Dumbraveni, Suceava
|
2
|
Cretu
Bianca
|
Serban
Axinte Georgiana
|
|
2
|
Gherganu
Emma Iona
|
Claudia
Vasilache
|
Bacau
|
3
|
Botu
Andreea
|
Serban
Georgiana
|
Stefan
cel Mare, Neamt
|
3
|
Grupul
,,Colindatorii”
Căldare
Ana-Diana
Căldare
Stefănut
Alexăndroaie
Nicolae
|
Elena Gosav
|
Oșesti, Vaslui
|
3
|
Grupul ,,Colindita”
Lupu Georgiana-Simona
Căldare
Stefănut
Căldare
Ana-Diana
Ungureanu Andreea
Marcu Bogdan
|
Elena Gosav
|
Oșesti, Vaslui
|
3
|
Grupul ,,Opincuta”
Hermeniuc Georgiana
Canta Latisia
Morosanu Loredana
Talpes Marin
|
Elena Gosav
|
Oșesti, Vaslui
|
3
|
Alexăndroaie
Raul
|
Elena
Gosav
|
Oșesti,
Vaslui
|
M
|
Asoltani Nicolae-Vlădut
|
Elena
Gosav
|
Oșesti,
Vaslui
|
M
|
Irimia
Matei
|
Elena
Gosav
|
Oșesti,
Vaslui
|
M
|
Perju Stefania-Vasilica
|
Elena
Gosav
|
Oșesti,
Vaslui
|
M
|
Moisă Oana Maria
Boaru Anamaria
|
Otelea Rodica Mirela
|
Racaciuni
Bacau
|
S
|
Grupul ,,Florile satului”
Misaru Ciprian
Rată Tarcan Sonia
Iancu Anca Elena
Taraipan Roxana Ioana
Alecu Lidia
|
Otelea Rodica Mirela
|
Racaciuni
Bacau
|
S
|
Grupul
,,Florile cantecului”
Halmade
Denisa
Borsun
Florina Mădălina
Olaru
Viorica
Misaru
Eduard Mihai
Balint
Antonona Maria
|
Otelea Rodica Mirela
|
Racaciuni
Bacau
|
S
|
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu